Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı merkezi akustiği, ayrık bir yaşam temposu ve kısa tekrarlayan aramalar, müşterilerle yapılan görüşmeler, çağrı merkezi operatörlerini iş günlerini zor hale getirecek kadar strese sokabilir.

Bir çağrı merkezinde, müşteri hizmetleri temsilcileri, satış temsilcileri veya lojistik uzmanları çok sayıda potansiyel müşteri ve müşteriyle ilgilenir. Sohbetler uzun mesafelerde, bazen birkaç dilde gerçekleşir. İletişim kesintisiz devam ediyor ve bu da odada yüksek bir gürültü seviyesine neden oluyor. Tüm çalışanlar için sağlıklı çalışma koşulları sağlamak için kapsamlı ses yalıtımı önlemleri vazgeçilmezdir. Tam konsantrasyon ancak her bireyin meslektaşlarının telefon görüşmelerinden mümkün olduğunca az fark etmesi durumunda mümkündür.

Çağrı merkezleri için akustik çözümler

Çağrı merkezindeki gürültü seviyesini azaltmak için Crafter Acoustic, bir dizi verimli ve uygun maliyetli önlem sağlar. Hedefimiz, müşterilerimizin her biri için mükemmel şekilde uygun ve bireysel bir çözüm bulmaktır.  Uzman ekibimiz sizin için kişiselleştirilmiş bir oda planı hazırlayacaktır. İlk olarak, tesislerinizi ve mobilyalarınızı iyice analiz ediyor ve gerekli ses emilim alanlarını hesaplıyoruz. Kişisel tercihlerinize ve özelliklerinize bağlı olarak, çağrı merkezi konseptiniz aşağıdaki unsurları içerebilir:

 • Hem görsel hem de ses yalıtımı sağlayan ayarlanabilir yüksekliklerde bölme duvarlar ve ek ekranlar
 • Emici paneller gibi sesi yansıtan yüzeylerin azaltılmasına yönelik önlemler
 • Tavan veya duvar emiciler aracılığıyla esnek tasarım seçeneklerinin yanı sıra bölme duvarlar ve masa ekranlarında işlevsel bölgeleme
 • Parlamayan aydınlatma ve doğal aydınlatma için modern çözümler

Çağrı merkezlerinde Crafter Acoustic akustik çözüm örnekleri

İster yeni bir çağrı merkezine taşınıyor olun, ister mevcut tesisinizi modernize etmek ve akustik olarak optimize etmek istiyor olun – ekibiniz için özel çözümler sunuyoruz. Özelleştirilebilir standart modüller kullanarak yüksek maliyet etkinliği ile birleştirdiğimiz maksimum çalışan refahı önceliğimizdir.

Standart Kurulum

Tesislerinizin özelliklerine (yükseklik, hacim, geometri) ve ekibinizin büyüklüğüne ve faaliyetlerine bağlı olarak, Crafter Acoustic müşteri danışmanınız çağrı merkeziniz için özel bir plan hazırlayacaktır. Diğerlerinin yanı sıra, aşağıdaki önlemleri ve uzmanlığı sunuyoruz:

 • Yankılanma süresinin ve akustik dikkat dağınıklığının en aza indirilmesi
 • İş yerinde daha fazla konsantrasyon için konuşma anlaşılırlığının azaltılması
 • Akıllı oda düzeni sayesinde daha az optik dikkat dağıtma
 • İyi dengelenmiş akustik ve görsel koruma yoluyla artan mahremiyet ve refah
 • Odadaki toplam alanın maksimum kullanımı

Özel Tasarım

Özellikle daha büyük ekipler için, farklı bölgelere sahip açıkça yapılandırılmış odalar bir dizi avantaj sunar. Ses yalıtımı için modern malzemeler ve özelleştirilebilir öğeler de odanızı tasarlamak için mükemmel olanaklar sunar. Hedeflerimiz:

 • Akustik dikkat dağınıklığının ve arka plan gürültüsünün en aza indirilmesi
 • Kapsamlı mahremiyet koruması yoluyla artan refah ile rahat bir atmosfer yaratılması
 • İletişimi teşvik eden veya tam konsantrasyon için alan sunan işlevsel bölgelerin oluşturulması
 • Farklı çalışma grupları ve yönetim seviyeleri arasında yankılanma süresinin ve konuşma anlaşılırlığının azaltılması

Çağrı merkezlerinde  akustik için ses yalıtımı ve emilimi

Diğer ofis durumlarının aksine, çağrı merkezi çalışanları ofis dışındaki kişilerle iletişim kurar. Başkalarının yaptığı insan konuşması bir çağrı merkezindeki en büyük rahatsızlık faktörü olduğundan, optimum oda konsepti çok önemlidir. Bir dizi çalışma, insanların en çok 1.000 ila 2.000 Hz frekans aralığındaki seslerden rahatsız olduğunu göstermiştir ki bu, tam olarak kelimelerin ve cümlelerin ana anlaşılabilirlik aralığındadır.

Bu nedenle verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için ses emici ve ses yalıtımlı malzemeler ile kapsamlı tavan yapıları ve duvar kaplamaları son derece önemlidir. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, çağrı merkezinizdeki “doğru” frekansların verimli bir şekilde emilmesini sağlayarak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış ses yalıtım önlemleri ve emicilerden oluşan optimum bir karışım oluşturacaktır.

Nasıl Çalışıyoruz ?

ÜCRETSİZ

Keşif ve projelendirme

FİYAT AVANTAJI SAĞLAYAN

Yüksek Kaliteli Üretim

HER ZAMAN

Estetik ve Modern Tasarım

PROFESYONEL KADRO

Profesyonel Montaj

Profesyonel
Montaj

Crafter Akustik Mimarlık

Ses yalıtım ve akustik düzenleme faaliyet alanlarında süre gelen mimari tecrübemiz ve akustik danışmanlarımız ile siz değerli misafirlerimizin problemlerini çözebilmek için ücretsiz keşif ekibimize ulaşın. Keşif ekibimiz en kısa zamanda sizlere destek olabilmek için randevu oluşturacaktır. Bizlere mail ve telefon numaralarımızdan da ulaşabilirsiniz.


info@crafteracoustic.com
proje@crafterakustik.com


0553 875 61 78  – Proje Satış
0544 560 84 49 – Mimari Proje

info@crafteracoustic.com

0553 875 61 78  – Proje Satış

proje@crafterakustik.com

0544 560 84 49 – Mimari Proje

Keşif ve Destek Talep Formu