Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı​

Ses izolasyonu, ortamda bulunan sesin ve varsa titreşimlerin başka bir yere geçişini veya başka bir yerden ortama gelen seslerin ve titreşimlerin geçişini engellemeyi esas alan uygulamadır.

Ses izolasyonu ile akustik izolasyon çok karıştırılan veya aynı sayılan olgular olarak bilinmekle birlikte birbirlerinden tamamen farklı konulardır. Ses izolasyonu veya yalıtımında amaç ses geçişlerini engellemek iken akustik izolasyonda amaç ortam içerisinde yüzeylerden yansıma yapan sesin yansımasını engellemek, sesi absorbe etmek veya sesi parçalamaktır.

Ses izolasyon uygulamaları ile akustik uygulamalar çoğu yerde beraberde uygulanmaktadır. Ancak uygulamada öncelikle ses yalıtımı yapıldıktan sonra akustik izolasyonun yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü akustik ürünlerin performanslarını gösterebilmeleri için ortamdaki sesleri görmeleri gerekmektedir. Ses izolasyon materyallerinde böyle bir seçeneğe gerek olmamakla birlikte uygulama esnasında katmanlar arasında hava boşluğu bırakılması performansı citti derecede arttırmaktadır.

Ses izolasyon uygulamalarında akustik danışmanlarımız yerinde keşif ve gerekli ölçümleri yaparak doğru teknik ve metotları belirleyerek doğru ürün seçiminde sizlere yardımcı olmanın yanı sıra, uzman ekiplerimiz tarafından ses izolasyon uygulamaları yapılarak istenilen performans alınmaktadır. Ses izolasyon uygulamalarında kulaktan dolma bilgilerle ve bu konuda gerekli bilgi ve tecrübe birikimine sahip olmayan firmalarca yapılan uygulamalar ve satılan materyaller maalesef ciddi zaman ve maddi kayba neden olmaktadır.

Akustik Menfez
Akustik Kapı
Akustik Pencere
Akustik Hareketli Duvar
İklimlendirme Sistemleri Ses İzolasyonu
Jeneratör Sistemleri Ses İzolasyonu
Kompresör-Blower-Hidrofor Ses İzolasyonu
Akustik Menfez
Metal Akustik Kapı
Akustik Yangın Kapısı
Kazan Dairesi Ses İzolasyonu
Asansör Kulesi Ses İzolasyonu
Havalandırma Kanalı Ses İzolasyonu

Nasıl Çalışıyoruz ?

ÜCRETSİZ

Keşif ve projelendirme

FİYAT AVANTAJI SAĞLAYAN

Yüksek Kaliteli Üretim

HER ZAMAN

Estetik ve Modern Tasarım

PROFESYONEL KADRO

Profesyonel Montaj

Profesyonel
Montaj

Crafter Akustik Mimarlık

Ses yalıtım ve akustik düzenleme faaliyet alanlarında süre gelen mimari tecrübemiz ve akustik danışmanlarımız ile siz değerli misafirlerimizin problemlerini çözebilmek için ücretsiz keşif ekibimize ulaşın. Keşif ekibimiz en kısa zamanda sizlere destek olabilmek için randevu oluşturacaktır. Bizlere mail ve telefon numaralarımızdan da ulaşabilirsiniz.


info@crafteracoustic.com
proje@crafterakustik.com


0553 875 61 78  – Proje Satış
0544 560 84 49 – Mimari Proje

info@crafteracoustic.com

0553 875 61 78  – Proje Satış

proje@crafterakustik.com

0544 560 84 49 – Mimari Proje

Keşif ve Destek Talep Formu