Akustik Ahşap Paneller

Akustik Ahşap Paneller

Akustik Ahşap paneller, akustik düzenleme ve ses izolasyon amaçlı kullanılan ahşap ürünlerdir. Akustik ahşap paneller yankı ve uğultu ile eko gibi ses problemlerini çözmek için üzerine düşen sesleri absorbe ederek, yansıtarak veya parçalayarak ortam akustiğini sağlamaktadır.

Akustik ahşap paneller, duvar ve tavanlarda farklı model ve tasarımlar ile uygulanabilmekle birlikte başlıca modelleri; akustik ahşap baffle panel, akustik ahşap panel, akustik ahşap derzli panel ve akustik ahşap delikli panel ile akustik ahşap derzli delikli panellerdir. Bu modellerden derzli delikli ve delikli olan panellerin arkası akustik tela kaplı olup ses yutum kat sayısı diğerlerine nazaran daha yüksektir ve absorbe edici özellikleri ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte derzli ve düz ile baffle modelleri yüzeyine düşen sesleri yansıtmak ve parçalamakta fayda sağlamaktadır.

Ortam akustiğinin akustik ahşap paneller ile sağlanması istenilen alanlarda yansıtıcı ve yutucu özellikteki panellerin bir arada kullanılması esastır. Bunların alanda uygulanacağı yerlerin belirlenmesinde akustik danışmadan yardım alınmasında fayda olup bünyemizde yapılan akustik ahşap panel uygulamalarında bu konulara özen gösterilmektedir. Akustik ahşap paneller kullanıldığı alanlarda sesin yankılanma süresini kısaltarak ortam akustiğini sağlamaktadır. Akustik ahşap panellerin özellikleri uluslararası standartlara uygun olmakla birlikte ulusal çevre koruma standarttı olan E0 sınıfına göre testleri başarı ile sağlamıştır.

Akustik Ahşap paneller yaşamın her alanında ses problemlerini çözmek için kullanılabilmekle birlikte, konferans ve kongre salonları, düğün salonları, sinema salon ve odaları, ses kayıt stüdyoları, eğitim ve öğrenim kurumları ile hastanelerde ve ofis çalışma alanlarında, restoran ve kafeler ile daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlarda ortam akustiğni sağlamakla birlikte dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.

Akustik Ahşap Baffle Panel

Akustik ahşap baffle panel ve asma tavan sistemleri, günümüzde sıklıkla hastanelerde, iş yerlerinde, otellerde, toplantı ve konferans salonlarında, alış veriş yerlerinde, ofislerde, kısacası hemen hemen akıllara gelebilecek her yerde kullanılmaktadır. Akustik bafle ahşap panel sistemleri, yüzeyine düşen sesleri kırarak ortam akustiğini sağlamakla birlikte kolay temizlenebilir olduğundan ve uygulamanın yapıldığı iç mekanlarda hijyeni sağladığından dolayı tercih edilmektedir. Aynı zamanda ahşap baffle asma tavan sistemleri, uygulama yapılan alanlara modern bir görünüm katmaktadır.

Akustik Ahşap Düz Panel

Akustik ahşap düz panel, duvar ve tavan akustik uygulamalarında yüzeyine düşen sesleri yansıtmak için kullanılan akustik ahşap üründür. Akustik ahşap panel, diğer akustik ürüler ile birlikte kullanılmaktadır. Yüzeyine düşen sesleri yansıtması sayesinde akustik düzenlemeye yardımcı materyal olan Akustik Ahşap düz panel, kolay silinebilir özelliktedir.

Akustik Ahşap Derzli Panel

Akustik ahşap derzli panel, yankı ve uğultu ile ekonun olduğu alanlarda yüzeyine düşen sesleri yansıtma ve parçalama yaparak ortam akustiğini sağlayan ahşap üründür. Derz aralık ve sıklıkları istenilen akustik performansa göre değişebilmektedir. Ahşap akustik derzli paneller akustik uygulamalarda diğer ahşap ve kumaş kaplı paneller ile kullanılabilmektedir. Temizliği son derece kolay olmakla birlikte talep edilen renklerde üretimi yapılabilmektedir.

Akustik Ahşap Delikli Panel

Akustik ahşap delikli panel, yüzeyine ulaşan sesleri gözeneklerinden absorbe ederek ve yansıtarak ortamda bulunan gürültü, uğultuyu ve yankıyı bertaraf etmektedir. Delik çapları ve aks aralıkları projeye ve kullanıcının talebine göre belirlenebilmektedir. Delikli akustik ahşap panellerin arka yüzeyi akustik performansı arttırmak için soundtex keçe tela ile kaplıdır. Akustik düzenlemenin ihtiyaç duyulduğu her alanda kullanılabilir olması ile birlikte temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.

Akustik Derzli Delikli Ahşap Panel

Yüzeyine düşen sesleri absorbe etmek ve yansıtmakla birlikte parçalayarak ortamdaki akustiği sağlayıp gürültü, uğultu ve ekonun verdiği rahatsızlığı ortadan kaldıran ahşap ürün olan Akustik Derzli Delikli Ahşap Panel, son derece etkili bir üründür. Delikli derzli akustik panel, derz aralarında bulunan delikler sayesinde ortam sesini absorbe etmektedir. Ayrıca derz aralıkları ile yüzeyinde bulunan delik çap ölçüleri ile delik aralıkları istenilen performansa göre belirlenebilmektedir. Temizliği ve bakımı son derece kolay olmasının yanı sıra kullanıldığı alanlara şıklık ve zarafet katmaktadır.

Nasıl Çalışıyoruz ?

ÜCRETSİZ

Keşif ve projelendirme

FİYAT AVANTAJI SAĞLAYAN

Yüksek Kaliteli Üretim

HER ZAMAN

Estetik ve Modern Tasarım

PROFESYONEL KADRO

Profesyonel Montaj

Profesyonel
Montaj

Crafter Akustik Mimarlık

Ses yalıtım ve akustik düzenleme faaliyet alanlarında süre gelen mimari tecrübemiz ve akustik danışmanlarımız ile siz değerli misafirlerimizin problemlerini çözebilmek için ücretsiz keşif ekibimize ulaşın. Keşif ekibimiz en kısa zamanda sizlere destek olabilmek için randevu oluşturacaktır. Bizlere mail ve telefon numaralarımızdan da ulaşabilirsiniz.


info@crafteracoustic.com
proje@crafterakustik.com


0553 875 61 78  – Proje Satış
0544 560 84 49 – Mimari Proje

info@crafteracoustic.com

0553 875 61 78  – Proje Satış

proje@crafterakustik.com

0544 560 84 49 – Mimari Proje

Keşif ve Destek Talep Formu